FitBelfer 2020 – wyzwanie dla nauczycieli


Nauczycielem jesteś takim, jakim jesteś człowiekiem.

Jeśli nie masz czasu dla siebie, jeśli sam o siebie nie zadbasz, nie nauczysz tego swoich uczniów. Jeśli Ty nie jesteś człowiekiem rezultatu, nie wymagaj skuteczności od swoich uczniów.

My nauczyciele zgadzamy się na to, aby zamknąć nas w pułapce. Chcemy innych wspierać w rozwoju, jednocześnie zapominając o sobie. I nie mam tutaj na myśli awersji do sal szkoleniowych, bo to chyba nam nie grozi wink. Chodzi o rozwój nas, jako ludzi. Dajemy sobie wmówić, że jesteśmy po prostu nauczycielami. A nauczycielem się jest 24 h/dobę. I prawda i nieprawda.

Przede wszystkim jesteśmy ludźmi i potrzebujemy mieć czas i przestrzeń na załadowanie baterii. Zachęcam Cię do tego, abyś wziął udział w drugiej edycji wyjątkowego wyzwania.


REGULAMIN WYZWANIA DLA NAUCZYCIELI FitBelfer 2020

1. Wybierasz sobie swoją ulubioną aktywność fizyczną. Decydujesz się na taki sport, który jesteś w stanie uprawiać cały rok. Możesz łączyć dyscypliny. Ja na przykład uwielbiam fitness i bieganie. Pozostawiam Ci pełną dowolność

2. Kolejny krok, to zdecydowanie się, że minimum cztery razy w tygodniu będziesz się nim zajmował. Tak, nie trzy razy, a cztery. Opuszczamy schematy i podnosimy poprzeczkę. Cztery razy, czyli cztery dni w tygodniu. Nie jednego dnia dwa treningi, ale każdy trening ma się odbywać w innym dniu.
Dlaczego? Walczymy o nawyk! O wystawianie się na trudność wystartowania każdego dnia. Pomijam oczywiste względy zdrowotne

3. Tym razem nie będziemy dzielić wyzwania na etapy (w 2019 roku było inaczej).
Od 1 stycznia 2020 roku, do ostatniej niedzieli 2020 roku trenujemy cztery razy w tygodniu, a każdy trening ma mieć przynajmniej 30 minut.

4. Codziennie zapisujesz swoje osiągnięcia w swoim zeszycie, raz w tygodniu na grupie. Zakładasz osobny zeszyt. Może to być odrębny kalendarz, w którym będziesz zapisywać co trenujesz i jak długo. I tak cztery razy w tygodniu przez cały rok. Co tydzień w niedzielę będziesz przedstawiał swoje podsumowanie na grupie FitEdukacja – narzędzia nauczyciela. Za każdym razem będziesz musiał wpisać ilość treningów, co trenowałeś i jaki czas. Czasami zapytam Cię o jakieś trudności, jakieś wnioski albo co Ci daje to wyzwanie już na tym etapie.

Pełen opis wyzwania przedstawiam Ci tutaj.W poprzedniej edycji wyzwania, FitBelfer 2019, wystartowało ponad stu nauczycieli w Polsce. Kto wytrwał do końca? Możesz zobaczyć TUTAJ.

 

Ciekawa jestem, ilu nas będzie w tym roku.

Wchodzisz w to?

Daj znać w komentarzu pod tym artykułem i koniecznie zamelduj się 1. stycznia pod postem startowym z #FitBelfer2020 na naszej grupie.

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top