LIST DO UCZNIÓW objętych FitEdukacją


Ponad 40 szkół w Polsce??? Naprawdę?!?! Gdy dowiedziałyśmy się, że w naszym projekcie bierze udział około tysiąca uczniów, skakałyśmy z radości smile Z czasem emocje troszkę opadły i do naszych głów przemówiły statystyki – to dużo i zarazem tragicznie mało! Poza tym, należy też wziąć pod uwagę fakt, że tak naprawdę trafimy tylko do jednostek. Zawsze tak jest, że słuchaczy i widzów jest sporo, ale praktyków, jak na lekarstwo.

Kochani, znacie ideę FitEdukacji, prawda? Wasz nauczyciel z pewnością ją Wam przybliżył. Naszą misją jest szerzenie zdrowego wymiaru edukacji, co niesie ze sobą lepszą jakość życia. Oklepane? Jeśli dacie nam szansę, przekonacie się, że to naprawdę ma sens.

Właściwie odżywiony mózg w aspekcie fizjologicznym, ale również psychologiczno-emocjonalnym to nieograniczone możliwości. To poprawa jakości życia w każdym jego wymiarze. To możliwość koncentracji na tym, co ważne. To umiejętność dostrzegania wartości tam, gdzie ona faktycznie jest. To możliwość podejmowania samodzielnych, niczym niesterowalnych decyzji. To szansa na przekraczanie swoich granic.

Chcemy dotrzeć do jak największej ilości uczniów w Polsce, ale mamy świadomość tego, że tylko praca indywidualna przynosi spektakularne efekty. Dlatego zmieniamy narrację i będziemy mówić do Ciebie, bo to właśnie po Twojej stronie leży pałeczka. Wspólnie z Twoim opiekunem, zaproponujemy Ci konkretne rozwiązania, ale tylko Ty możesz to zastosować albo zignorować.

Wiemy, że możesz mieć wewnętrzne opory, że sceptycyzm momentami weźmie górę, ale zapomnij na chwilę o tym, że jesteś w szkole. Może trudno jest Ci w to uwierzyć, ale jesteśmy nauczycielkami (z psychodietetyczką na pokładzie smile), które obecnego systemu edukacji bardzo nie lubią i chcą go naprawić. Jednak walka dla samej idei jest bez sensu. My walczymy o Ciebie, dlatego właśnie nie bojkotujemy na wiecach, ale tworzymy alternatywę.


O co Cię prosimy? O wykasowanie z umysłu wszystkich stereotypów szkoły i aktywny udział w projekcie. Uwierz, że nauczyciel, który teraz czyta nasz list, jest po Twojej stronie. Wcale nie musiał brać udziału w projekcie. To nie należy do jego obowiązków. Jemu chodzi tylko o Ciebie. O to, abyś miał czysty umysł, abyś nie dał się sobą manipulować, abyś samodzielnie podejmował decyzje i wziął odpowiedzialność za swoje życie już teraz.


To jak będzie? Wchodzisz w FitEdukację na całego? Bierzesz udział w wyzwaniach?


Ostatnio zaproponowałyśmy Ci wyzwanie wody. Aby przekonać Cię do niego jeszcze bardziej, proponujemy Ci pewien krótki film.


My oferujemy Ci trasę, możliwości, narzędzia i wsparcie, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie, bo chodzi o Twoje życie!

Powodzenia w walce o dobre nawyki i lepszą przyszłość smile

 

Shopping Cart
Scroll to Top