RUCH W PROCESIE UCZENIA SIĘ


Gdy dzieci są małe, każdy wie, że ruch jest niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju. Kolokwialnie mówimy „dziecko musi się wybiegać”. Jednak z czasem, gdy już ma te 6, 7 lat stajemy się zniecierpliwieni, że „ono nadal tyle biega”. Mamy ochotę przywiązać go do krzesła, nie zdając sobie sprawy, że to nie tylko kara na teraz, ale na całe życie.

Pozbawiamy w ten sposób nasze dziecko najlepszej, najbardziej naturalnej drogi poznawania świata, ograniczamy rozwój jego hipokampa, zabieramy mu dostęp do endorfin i wykorzeniamy zdrowy nawyk ruchu. Na pozór brzmi może zbyt dramatycznie, ale faktycznie tak jest.


Projekt FitEdukacja ma na celu „zreformowanie” szkoły w tym kierunku, a raczej pomoc w reorganizacji myślenia i działania, aby ruch był naturalnym elementem procesu uczenia się.Będziemy przygotowywały dla Was rysnotki, które w wizualny sposób pomogą zmotywować Waszych uczniów. Ich autorką jest Vitezslava Bartosova Hoffmann. Zapraszamy na jej genialny fanpage, na którym znajdziecie mnóstwo przepięknych i bardzo praktycznych rysunków.

Warto ćwiczyć umysł i ciało – PDF do pobrania
Ruch w procesie uczenia się – PDF do pobrania


Pobierajcie, drukujcie i posyłajcie dalej smile

 

  Vitezslava Bartosova Hoffmann – Czeszka z częściowo polskimi korzeniami, nauczyciel WF w Szkole Podstawowej nr 82 w Gdańsku, tłumacz języka czeskiego i absolutna miłośniczka sketchnotingu.

 

                                                                                                                               

 

Shopping Cart
Scroll to Top