CO ZROBIĆ, BY OBUDZIĆ W SOBIE OLBRZYMA?


1. Wymagaj więcej!

Ilekroć szczerze pragniesz jakiejś zmiany, przede wszystkim musisz zwiększyć swoje wymagania. Kiedy ktoś mnie pyta, co tak naprawdę zmieniło moje życie parę lat temu, odpowiadam, że zdecydowanie najważniejsza była zmiana wymagań stawianych wobec siebie.


Spisałem na kawałku papieru wszystko to, czego nie chciałem już dłużej akceptować w moim życiu, wszystko, czego nie mogłem już tolerować, oraz wszystko to, co chciałem osiągnąć. (…)


2. Zmień ograniczające Cię przekonania!

Jeśli zwiększysz swoje wymagania, lecz nie uwierzysz, że możesz im sprostać, po prostu sabotujesz samego siebie. Nawet nie spróbujesz się zmienić, ponieważ zabraknie Ci poczucia pewności, które pozwala korzystać z ukrytych możliwości.


Nasze przeświadczenia są jak niezłomne nakazy, które mówią nam o tym, jak jest, co jest, a co nie jest możliwe, co możemy osiągnąć, a co leży poza naszymi możliwościami. Kształtują wszystkie nasze działania, wszystkie myśli i odczucia, których doznajemy. Dlatego też zmiana własnego systemu przekonań jest podstawowa dla poczynienia jakichkolwiek trwałych zmian w naszym życiu. (…)


3. Zmień swoją strategię!

(…) najlepszą strategią niemal w każdym wypadku jest znalezienie wzorca, kogoś, kto osiągnął już interesujące Cię rezultaty, i czerpanie z jego wiedzy. Dowiedz się, co ten ktoś robi, w co wierzy, i jak myśli.


Nie tylko uczyni Cię to bardziej efektywnym, lecz również pomoże Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ nie będziesz musiał na nowo odkrywać rzeczy dawno odkrytych. Tak zdobytą wiedzę możesz dostosowywać do własnych potrzeb, dowolnie kształtować, a nawet ulepszać. (…)


Wchodzisz w to?
Od czego zaczniesz?

* Wszystkie cytaty pochodzą z książki: Anthony Robbins, Obudź w sobie olbrzyma… i miej wpływ na całe swoje życie – od zaraz!, Warszawa 1995, EMKA.

 

Shopping Cart
Scroll to Top