NARZĘDZIOWNIK NIE TYLKO NAUCZYCIELA, czyli niezbędne 2D


Istnieje kilka narzędzi, które nie są ani wyszukane, ani skomplikowane, ale stanowią trampolinę do zdecydowanie innej jakości życia. To znaczy mogą stanowić. Warunkiem jest ich zastosowanie. A ponieważ wydają się banalnie śmiesznie, a może i nawet trywialne, niewiele osób traktuje je poważnie.


DECYZJA

Decyzja jest narzędziem, które w każdej chwili możesz wykorzystać. Słowo „decyzja” pochodzi od łacińskich „de” i „caedere”, które oznaczają „od” i „ciąć”. Podjęcie prawdziwej decyzji oznacza poświęcenie się osiąganiu określonego celu oraz odcięcie się od wszelkich innych ewentualności.

Niech zgadnę. Niejednokrotnie użyłeś tego instrumentu, prawda? A zadziałał? … Bo miarą prawdziwej decyzji jest fakt podjęcia nowego działania. Jeśli nie podejmujesz działania, Twoja decyzja nie była prawdziwa.


Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy dotąd nie robiłeś.
Dominick Coniguliaro


 

Idzie nowy rok szkolny. Co roku jest nowy, ale ten będzie specyficzny… wink Zmiany są nieuniknione. Często nie masz na nie wpływu. Liczy się tylko Twoja reakcja.

Ja postanowiłam, że zajmę się rozwojem osobistym. Swoim i swoich uczniów. Stąd właśnie pomysł na projekt Wychowanie do Osobistego Rozwoju i podręcznik dla wychowawców, który ukaże się na przełomie września i października tego roku smile

Planuję także rewolucję w edukacji zdrowotnej. Decyzja podjęta, a co za tym idzie, pierwsze działania także wink Jeśli jesteś zainteresowany zupełnie nową ścieżką, wypatruj szczegółów smile


DZIENNIK

Ale nie ten szkolny na zapisywanie uczniowskich osiągnięć. Tu chodzi o Ciebie. Codziennie mierzysz postępy innych, a co z Twoim rozwojem? Masz wytyczone cele? Wiesz jak będzie wyglądał Twój jutrzejszy dzień i dlaczego akurat tak?

Jakiś czas temu postanowiłam sprawdzić, czy to faktycznie działa. Chcesz dowiedzieć się, jak to wygląda w praniu? Kalendarz, Dziennik Coachingowy, zeszyt celów – szczegóły poniżej wink


Sprawa wydaje się prosta i nudna. Codzienne notowanie celów, codzienne skrupulatne planowanie. Myślisz sobie – każdy głupi to potrafi. Owszem, każdy głupi potrafi zacząć, ale tylko wytrwali nie rezygnują. Jest ich niewielu. Sama po sobie wiem, że nie jest to łatwe, ale przekonałam się też, że to najlepsza droga do prawdziwych osiągnięć. To jedyne miarodajne narzędzie kontroli osobistego rozwoju.


Namawiam Cię do podjęcia eksperymentu.
Zapisuj codziennie swoje cele (np. od września do grudnia) i zaproś do wyzwania swoich uczniów – to będzie rewelacyjna przygoda i bardzo pouczające doświadczenie smile Przekonajcie się wspólnie, co się wydarzy i koniecznie dajcie znać o efektach.


Bądź jak ogrodnik. Zasiewaj i dbaj o rozwój smile Swój i swoich uczniów!

 

Shopping Cart
Scroll to Top