ZAPOWIEDŹ CZEGOŚ WIĘKSZEGO

                                       fot. link

Widzisz zdjęcie pięknej, zadbanej i uśmiechniętej kobiety sukcesu. Myślisz sobie: „Ta to ma szczęście! Co ona wie o prawdziwym życiu?”

Ha, ha, ha!

Zaraz poczujesz się głupio. Ja się tak poczułam, bo też kiedyś takie zdania spacerowały po mojej głowie.
 
Śmierć. Samotność. Guzy piersi. Rozwód. Kamila Rowińska jest dla mnie cichym bohaterem – pisze w przedmowie Anna Wilczyńska, psycholog i dyrektor AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Kobietą, która odnalazła to, co w życiu ważne. Stanęła mocno na nogach po trzęsieniu ziemi, jakie znienacka wdarło się w jej życie. Przypuszczam, że wielu z nas nie wyobraża sobie, jak podnieść się po tylu nieszczęściach. Tymczasem kiedy pierwszy raz spotykam Kamilę, widzę pełną energii i radości życia kobietę. Otwartą, szczerą. Zuchwałą – właśnie tak. To określenie idealnie do niej pasuje. Kobieta zuchwała, która odważnie myśli i działa. Konsekwentna i inspirująca. (…)
 
W zasadzie tutaj powinna się zakończyć moja recenzja. Jeśli ktoś pisze książkę o tematyce rozwojowej i sam jest najlepszym produktem swojego coachingu, to najlepsza rekomendacja i zachęta do lektury.
 
Książka ma zaledwie 230 stron, ale jak dla mnie jest gigantem, matrioszką. Jej lektura jest jak zatapianie się w „Baśniach tysiąca i jednej nocy” i to nie ze względu na fantastyczne nierealne opowieści, a „szkatułkową” budowę. Kamila co jakiś czas odsyła swojego czytelnika do innych lektur, przywołuje cytaty myślicieli, refleksje swoich klientów coachingowych i czytelników, dzieli się własnymi złotymi myślami.
 
Poza tym, jak każda książka Kamili, ta również jest wyzwaniem. Wyzwaniem do podróży w głąb siebie i niewygodnej autorefleksji. Każdy rozdział wypełniony jest ćwiczeniami, a zakończony podsumowaniem.
 
Dzieląc się historią swojego życia, autorka krok po kroku pokazuje czytelnikowi, jak można się podnieść z każdego doświadczenia, a przede wszystkim, w jaki sposób budować swoje życie.

W czym może Ci pomóc książka Kamili?

Poznasz swoje życiowe wartości. Tak, swoje. Ćwiczenie w pierwszym rozdziale jest tak efektywne, że spośród 75. wybierzesz tyko siedem i dowiesz się, co możesz zrobić, aby nie były one tylko pięknie brzmiącą hipokryzją.
 
Dowiesz się co tak naprawdę Ciebie powstrzymuje przed tym, aby prowadzić wymarzone życie. Zadanie „mój ideał / moja wymówka” jest genialne!
 
Przekonasz się o różnicy między człowiekiem proaktywnym a reaktywnym. Bo nie ponosisz winy za to, co Ci się w życiu przydarza, ale za to, jaka jest Twoja reakcja.
 
Przeczytasz o siedmiu krokach do osiągania ambitnych celów. Jeśli już chciałbyś je poznać, darmowy ebook jest dostępny TUTAJ smile
 
Zostaniesz dokładnie poinstruowany co zrobić, aby pozostać poza trójkątem dramatycznym. Warto się z tym zapoznać, bo model „wybawiciel – ofiara – prześladowca” dotyczy wielu z nas.
 
Dowiesz się także jak sformułować cele w modelu SMART (o czym pisałam także TUTAJartykuł wraz z konkretnym scenariuszem lekcji wychowawczej), o znaczeniu doboru pięciu dorosłych osób, z którymi najczęściej przebywasz, o tym, dlaczego umysł jest ogrodem i wiele innych ciekawych rzeczy, które, jeśli potraktujesz poważnie, z pewnością zmienią Twój światopogląd, a tym samym życie.

Tytuł recenzji brzmi: „ZAPOWIEDŹ CZEGOŚ WIĘKSZEGO” i tak należy ten tekst potraktować. Dlaczego?

1. Książka „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” jest zapowiedzią ogromnego palcu budowy, Twojego życia. To nie czcze obietnice o łatwym życiu, ale uczciwa lekcja o ciężkiej, codziennej pracy.

2. Książka ta przyczyniła się także do zmian w moim życiu, nie tylko prywatnym. Stanowi impuls do konkretnych planów, jakie sobie wytyczyłam na rok 2017. Postanowiłam stworzyć pełen cykl artykułów coachingowych opatrzonych scenariuszami lekcji wychowawczych. Chciałabym zbudować konkretne narzędzia do rozwoju osobistego naszych uczniów. W tym właśnie widzę ogromną szansę dla edukacji.

A teraz koniecznie przeczytaj tę książkę. Wykonaj wszystkie ćwiczenia. Później przyłóż do okładki swoje zdjęcie i wiedz, że wszystko jest możliwe smile
 

Jeśli jesteś zainteresowany najnowszą publikacją Kamili Rowińskiej, kliknij tutaj: KOLEJNA KSIĄŻKA, KTÓRA CUDÓW NIE ZDZIAŁA.

Polecam Ci także 26 LEKCJI DLA PRZEDSIĘBIORCZYCH NAUCZYCIELI, KTÓRZY CHCĄ OSIĄGNĄĆ SUKCES.

                                                                                                                               

* Wszystkie cytaty pochodzą z recenzowanej książki.

Shopping Cart
Scroll to Top